POZOSTAŁE POLSKIE UKŁADY SERII MC i MCY


Na tej podstronie zebrano polskie układy serii MC, produkowane niegdyś przez CEMI, których nie można zakwalifikować do pozostałych grup.

UKŁAD MC1650


Układ sterownika wyświetlaczem VFD. Był produkowany w niedużych ilościach przez Instytut Technologii Elektronowej. Poszukiwany do kolekcji!

UKŁAD MC1930G

MC1930G - nadajnik impulsów wybiórczych i sygnału przywołania abonenta. Przeznaczony do pracy w aparatach telefonicznych. Istniała możliwość podłączenia wyświetlacza LCD, na którym wyświetlał się wybierany numer. Układ posiadał możliwość zapamiętania ostatnio wybranego numeru. Poszukiwany do kolekcji!

UKŁAD MC7510

MC7510/MCX7510 rejestr - driver. 10- bitowy rejestr szeregowo -równoległy z wysokonapięciowym wyjściem - driverem. Napięcie zasiania driverów do 45V. Przeznaczony do sterowania głowic drukarek termicznych, sterowania wyświetlaczami VFD. Opisany w materiałach ITE ze stycznia 1986 r. MCX7510 to wersja tego układu, będąca nieobudowaną strukturą.Poszukiwany do kolekcji!

UKŁAD MCY6900

Układ ten był produkowany przez Instytut Technologii Elektronowej. Jego funkcja pozostaje zagadką. Mile widziane bliższe informacje.

Powrót do strony głównej


Powrót do "Polskie elementy półprzewodnikowe"