O MNIE:

Witam na mojej stronie. Skoro trafiłeś tu, Drogi Czytelniku, to najprawdopodobniej poszukiwałeś informacji dotyczących techniki próżni, lamp elektronowych lub szeroko rozumianej "elektroniki retro". Mam nadzieję, że strona z czasem będzie bogatsza (mniej graficznie, a bardziej merytorycznie).

Parę słów o mnie: Nazywam się Aleksander Zawada, a moim hobby jest szeroko rozumiana technika lampowa. Od pewnego czasu skupiłem się jednak na zagadnieniach konstrukcji lamp elektronowych.Ponieważ przy wytwarzaniu lamp konieczna jest wysoka próżnia, umiejętność sporządzania katod, wtapianie przepustów szklanych, łączenie szkła i wiele innych czynności więc zakres moich zainteresowań jest dość szeroki.
Moja praca jest powiązana z moim hobby, bowiem w pracy zawodowej zajmuję się zastosowaniami i miernictwem próżni.

Od września 2007 r. do lutego 2013 r. pełniłem funkcję zastępcy przewodniczącego NSZZ SOLIDARNOŚĆ '80 w Instytucie Tele- i Radiotechnicznym, po kilkuletniej przerwie pełnię tę funkcję ponownie w Sieci Badawczej Łukasiewicz- Instytucie Tele- i Radiotechnicznym. od 2008 r. jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Próżniowego , pełniąc od 2010 r. funkcję skarbnika tego towarzystwa.
Interesuje mnie tematyka TV-retro, Radio-retro i Telekomunikacja- retro. W mojej skromnej kolekcji znajduje się kilka telewizorów lampowych, kamery widikonowe i magnetowid MTV10. Być może z czasem kolekcja ta powiększy się. Niektóre z zebranych przeze mnie przedmiotów można obejrzeć w zakładkach "TV Retro" oraz "Radio retro".


Zapraszam do odwiedzania i korzystania z mojej strony.
Wszelkie zapytania i uwagi można kierować do mnie via e-mail, korzystając z adresu:

Moje Publikacje

KSIĄŻKI


WAŻNIEJSZE ARTYKUŁY
Powrót do strony głównej